Jobs på ANE 

Leder du efter et job på en helt fantastisk efterskole med højt til loftet?

Så kunne du være kommet det rette sted hen… Pt. søger Aalestrup Naturefterskole dog ikke nye ansatte, men du er velkommen til at sende en uopfordret ansøgning til kontoret, så beholder vi den i 3 måneder, hvorefter dine oplysninger slettes jfr. GDPR.

Aalestrup Naturefterskole udvider efter behov

Senest har vi overtaget nabogrunden, der tidligere var en stor møbelbutik. Her er vi nu ved at indrette Actionhus, og såvel ansatte som elever har indflydelse på, hvordan vi bedst får udnyttet de mange skønne kvadratmeter.

Vil du vide mere om ANE, så start på forsiden her og se vores nye introvideo.

Gården, Actionhuset og store udendørs arealer

Her vises blot nogle af vores bygninger, herunder Gården, hvor Hestelinien holder til, samt det nye Actionhus. Jagtlinien råder over 1500 hektar i umiddelbar nærhed til ANE, og Fiskelinien har fiskevand i 2-3 åer tæt ved skolen. Adventurelinien benytter også både vores store udendørs områder tæt op ad ANE, men alle liniefag bruger endvidere muligheden for også at komme på tur længere væk.